Špeciálna základná škola

Informácie ŠZŠ

Špeciálna základná škola poskytuje primárne vzdelávanie žiakom:

• s ľahkým stupňom mentálneho postihnutia – variant A,
  • stredným stupňom mentálneho postihnutia – variant B,
  • ťažkým alebo hlbokým stupňom mentálneho postihnutia  a žiakom s viacnásobným postihnutím  – variant C.

Škola je umiestnená v tichom prostredí mestskej časti Prešova na Sídlisku III, s dobrou dostupnosťou (MHD, prístupové cesty), obklopená zeleňou.

Vo výchovno-vzdelávacej činnosti sa kladie dôraz na rozvoj osobnosti každého žiaka a na súlad so všeobecne uznávanými životnými a mravnými hodnotami. Okrem výchovno-vzdelávacej činnosti pedagógovia pripravujú a zapájajú žiakov do športových, výtvarných, speváckych, tanečných a recitačných súťaží. Pripravujú so žiakmi kultúrno-spoločenské školské aktivity a programy.

Žiakom sú k dispozícii učebne vybavené štandardným školským nábytkom, modernou didaktickou technikou, učebnými pomôckami, učebňa vybavená  počítačmi s pripojením na internet, ktorá poskytuje žiakom i učiteľom podmienky pracovať s informačnými technológiami, cvičebňa, plne vybavené dielne, žiacka kuchynka, ktoré poskytujú dobré podmienky pre rozvíjanie manuálnych zručností žiakov, hrnčiarsky kruh, arteterapeutická miestnosť, x-box, pingpongový stôl, stolný futbal, knižnica, miestnosť pre snoezelen terapiu a multifunkčné ihrisko.

Komunikácia a reč patria medzi najdôležitejšie ľudské prednosti, preto aj naša škola poskytuje svojim žiakom, individuálnu logopedickú starostlivosť (ILS). Systematická a cielená ILS redukuje narušené komunikačné schopnosti žiakov a tým prekonáva komunikačné bariéry. Logopéd pracuje so žiakom individuálne v logopedickej miestnosti, vybavenej modernými pomôckami, didaktickou technikou ako aj počítačovými programami.

Kontakt

• Spojená škola, Matice slovenskej 11, 080 01 Prešov Špeciálna materská škola, Špeciálna základná škola, Základná škola pre žiakov s autizmom, Praktická škola
    Matice slovenskej 11, 080 01 Prešov
  • +421 51 458 400 5, +421 911 412 855 /ZRŠ /