Občianske združenie Nie sme sami

Obcianske_zdruzenie.doc

vyhlasenie_2perc_2014-editovatelne.doc

Členovia OZ Nie sme sami sa stretávajú  pravidelne 1x týždenne, pričom sa venujú rôznym tvorivým aktivitám – práca s papierom, prírodným materiálom, drevom, drôtom a pod.  Keďže sme v minulom roku zakúpili aj hrnčiarsky kruh, máme za sebou prvé aktivity na  hrnčiarskom kruhu.  Koncom roka sa nám podarilo zakúpiť keramickú pec s príslušenstvom  na vypaľovanie výrobkov z hliny .S našimi výrobkami sa zúčastňujeme aj rôznych výstav, či búrz (veľkonočná burzy, vianočná burza a pod.) K ďalším aktivitám patrí  návšteva knižnice, galérie, rôznych kultúrnych podujatí , oslava sviatkov ,výstav, účasť na burze, spolupráca s SŠ Matice slovenskej v Prešove.

V mesiaci marec sme navštívili, v mesiaci jún sme absolvovali  výlety do prírody, spojený s hipoterapiou, v mesiaci december  sme sa zúčastnili vianočných  trhov  v meste, a na Pedagogickej fakulte v Prešove. V mesiaci máj sa uskutočnilo posedenie pri príležitosti  Dňa matiek, v mesiaci december Mikuláš , vianočné posedenie a vianočná akadémia.

V tomto roku sme získali granty od Nadácie Tatra banky –  “Hipoterapia “, od Nadácie Volkswagen  -  “Canisterapia s arteterapiou “ , “Hipoterapia nám pomáha”, od Karpatskej nadácie  a nadácie SLSP  “Letná tvorivá dielňa”, od Nadácie pre deti Slovenska, od nadácie Keď potrebujete pomôcť  “Ruky v hline”(prebiehajúci projekt).

Kontakt

• Spojená škola, Matice slovenskej 11, 080 01 Prešov Špeciálna základná škola, Praktická škola
    Matice slovenskej 11, 080 01 Prešov
    051/7711936 hospodárka školy